Co robią mali przyjaciele lasu?

Co robią mali przyjaciele lasu?

W ramach realizacji projektu przyrodniczego ,,Mali przyjaciele lasu", nasze Przedszkolaki są częstymi gośćmi w pobliskim lesie. Pierwsza nasza wyprawa do lasu odbyła się jesienią. Dzieci uczestniczyły wtedy w warsztatach ,,Jesień w lesie" prowadzonych przez Ośrodek Działań Ekologicznych ,,Źródła". Podczas zajęć dowiedziały się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią, zbierały liście i nazywały drzewa, z jakich pochodzą oraz stworzyły jesienną kompozycję. Ponadto przedszkolaki miały okazję dwukrotnie uczestniczyć w warsztatach terenowym prowadzonych przez pracowników Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasy Miejskie Warszawy.
W trakcie warsztatów ,,Mieszkańcy lasu" nasze Motylki poznawały bogaty świat fauny i leśnej. Zajęcia w lesie były wyśmienitą okazją do obserwacji ptaków, poznania ich zwyczajów i słuchania odgłosów, jakie wydają. Kolejne zajęcia "W zimowym lesie-czy las śpi zimą?". Na tych warsztatach specjaliści pokazali naszym przedszkolakom, że w zimowym lesie można dokonać wielu ciekawych obserwacji. Dzieci dowiedziały się, jakie sposoby przetrwania zimy mają rośliny oraz poznać sekretne życie zwierząt o tej porze roku. Przed naszymi Motylkami jeszcze wiele wizyt w lesie. Z każdych warsztatów wychodzą one bogatsze o wiedzę na temat tego ekosystemu, uczą się dostrzegać szczegóły oraz szanować środowisko leśne.

Zdjęcia