Sylwia Furtak

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” – Jan Paweł II. Praca nauczyciela to przede wszystkim troska o pozostawione pod naszą opieką dzieci, zapewnienie im miłej atmosfery i dobrego samopoczucia oraz wspaniałej zabawy w gronie rówieśników. Przekazanie im niezbędnej wiedzy a także uczenie się od nich samych. Dzieci bowiem potrafią nauczyć nas wielu rzeczy, przede wszystkim szczerości, prawdziwej radości, ufności i możliwości cieszenia się każdą chwilą. Uśmiechy na twarzach dzieci to najwspanialszy wyraz wdzięczności i pewności, że czują się bezpieczne i kochane. Dla mnie jest to priorytetowa sprawa dlatego pogłębiam swoje wiadomości pedagogiczne poprzez udział w szkoleniach.

Prywatnie interesuję się muzyką a w wolnych chwilach piszę wiersze.